Pensioenfederatie: stabiliteit pensioenen voorop

Ons uitgebalanceerde pensioenstelsel zorgt ervoor dat een overgrote meerderheid van Nederlandse werkenden ook na de pensioendatum voldoende inkomen heeft. De Pensioenfederatie is verheugd over deze conclusie in het Interdepartementaal Beleidsonderzoek (IBO) Pensioenopbouw, dat gisteravond verscheen.

In het IBO wordt ten eerste uitgelegd dat AOW armoede voorkomt. Door de pensioenambitie zorgt vervolgens het systeem van aanvullend pensioensparen – met fiscale voordelen en verplichtstelling – voor het behoud van de levensstandaard. Na die conclusies komt het IBO met enkele aanbevelingen voor beleid.

“Overheidsmaatregelen zijn al snel ingrijpend, dat wordt in het onderzoek ook geconstateerd”, zegt Ger Jaarsma, voorzitter van de Pensioenfederatie, in een eerste reactie op het IBO. “Daarop beoordelen wij dan ook de beleidsopties die het IBO zelf voorstelt. Van het grootste belang is dat miljoenen werkenden en gepensioneerden – ongeacht de hoogte van hun inkomen in hun werkzame leven – er op kunnen rekenen dat hun pensioen op niveau blijft. Dit betekent dat we allereerst kijken naar de gevolgen van de opties voor pensioenfondsen, zowel tijdens de invoering van de nieuwe pensioenwet als in de periode daarna.”

Levensstandaard

Jaarsma vervolgt: “Terecht besteedt het IBO Pensioenopbouw veel aandacht aan voorlichting aan groepen die geen of te weinig pensioen opbouwen. Het is belangrijk dat alle groepen werkenden een goede toegang hebben tot aanvullend pensioen, dus ook zelfstandigen. Na pensioendatum moet elke werkende kunnen beschikken over een adequaat pensioeninkomen.”

“De Pensioenfederatie is voor behoud van de huidige fiscale ondersteuning van pensioen. Dat draagt bij aan een goed pensioen voor alle werkenden en gepensioneerden, zodat hun levensstandaard op peil blijft. In de geest van dit IBO zou het dus goed zijn dat de overheid beducht blijft voor ingrepen, omdat die al snel drastische gevolgen hebben.”

Wij houden u op de hoogte

Uitgelichte artikelen

“Meer dan de helft van werkenden en gepensioneerden over naar vernieuwde stelsel”
“Meer dan de helft van werkenden en gepensioneerden over naar vernieuwde stelsel”
Sparen, minder uitgeven en budgetteren: dit zijn de financiële voornemens van jongvolwassenen voor 2026
Sparen, minder uitgeven en budgetteren: dit zijn de financiële voornemens van jongvolwassenen voor 2026
Stresstest EIOPA en DNB: pensioensector weerbaar bij liquiditeitsstress
Stresstest EIOPA en DNB: pensioensector weerbaar bij liquiditeitsstress
Klimaatcommitment versterkt inzet voor energietransitie en zoekt nauwere samenwerking met de overheid
Klimaatcommitment versterkt inzet voor energietransitie en zoekt nauwere samenwerking met de overheid
“Goed en langjarig rendement voor werkenden en gepensioneerden staat voorop”
“Goed en langjarig rendement voor werkenden en gepensioneerden staat voorop”