De Tweede Kamer wil meer inzicht te krijgen in de thema’s governance, koopkracht en communicatie met betrekking tot het nieuwe pensioenstelsel. Daarom is er komende donderdag 20 juni een rondetafelgesprek in het parlement. In de aanloop naar dit gesprek zette de Pensioenfederatie via een inbreng haar standpunten op uiteen op de thema’s van de bijeenkomst. Hieronder vatten we deze kort samen.
Vrijwel nergens ter wereld komt onder ouderen zo weinig armoede voor als in Nederland. Want verreweg de meeste werkenden in Nederland sparen verplicht en collectief. Hierbij worden kosten en risico’s met elkaar gedeeld. Pensioenfondsen werken bovendien zonder winstoogmerk. Zo worden de premies maximaal benut voor pensioenopbouw. Het loont dus om dingen samen te doen. Dat geldt ook voor risico’s delen en kosten laag houden.
Implementatie Wtp in volle gang
Pensioenfondsen werken met sociale partners en uitvoeringsorganisaties voortvarend aan de implementatie van een nieuw en toekomstbestendig pensioenstelsel. Wat daarin overeind blijft is, opnieuw: ons pensioen regelen we het beste samen. De pensioensector is al sinds 2021 intensief bezig met de implementatie van de Wet toekomst pensioenen. De voorbereidingen zijn uiteraard geïntensiveerd sinds de wet per 1 juli 2023 van kracht is.
Rust en ruimte
Voor werkend én gepensioneerd Nederland is het belangrijk dat de pensioensector alle tijd en energie kan gebruiken voor een soepele overgang. Dit vraagt om zorgvuldige besluitvorming en een ononderbroken focus op de opdracht om de Wet toekomst pensioenen te implementeren. Om deze reden vraagt de sector de komende jaren rust en ruimte.
Communicatie en koopkracht
In het position paper geeft de Pensioenfederatie ook haar visie op de thema’s communicatie en koopkracht. Als het gaat om communicatie delen we graag het belang van gelaagd communiceren om een informatie-overload bij deelnemers te voorkomen. En ten aanzien van koopkracht gaan we graag in op de mogelijkheden die het nieuwe stelsel ons (ook ten opzichte van het oude stelsel) biedt om een koopkrachtig pensioen voor deelnemers te realiseren.