De derde voortgangsrapportage gebaseerd op de gegevens tot 30 juni 2022 laat zien hoeveel fondsen voldoen aan de vier algehele KPI’s over beleid, uitbesteding, monitoring van uitbesteding en rapportage en transparantie.
Pas als een pensioenfonds 100% scoort op elke onderliggende subindicatoren van een KPI, voldoet het fonds ook aan de algehele bovenliggende KPI. Omdat veel fondsen aan bepaalde subindicatoren nog niet 100% voldoen, zijn niet alle KPI’s gehaald. Desondanks is er na de eerdere oproep van de Monitoringcommissie om vaart te maken, zeker een versnelling te zien. De intervisiebijeenkomsten en het verder uitgebreide instrumentarium hebben daarbij een rol gespeeld. Ger Jaarsma: “Zelfs nu er veel gevraagd wordt van pensioenfondsen vanwege de implementatie van de Europese wetgeving SFDR – en natuurlijk de voorbereidingen op het nieuwe stelsel- zie ik dat ze er hard bezig zijn met het implementeren van alle doelen uit het IMVB-convenant.” In het volgende en laatste rapport eind 2023 zal duidelijk worden hoe het staat met het behalen van de doelstellingen binnen de convenantsperiode die liep tot eind 2022.
In het Diepe Spoor zijn zes engagementtrajecten gevoerd, waarbij pensioenfondsen samenwerkten met vakbonden, NGO’s en buitenlandse zaken. is veel bereikt en geleerd. Deze casussen met de geleerde lessen en de do’s en don’ts zijn beschikbaar en staan op de website van het IMVB-convenant. De Monitoringcommissie moedigt aan om met deze aanpak verder te gaan. Enige activiteiten uit de casussen zullen doorlopen na de looptijd van het Convenant op basis van vrijwilligheid.